מכשיר שמיעה לגמרי בתעלת האוזן CIC

מכשיר שמיעה לגמרי בתעלת האוזן CIC הוא מכשיר קטן ומתקדם, הממוקם כולו בתוך תעלת האוזן (ומכאן שמו: CIC – Completely In the Canal). הוא בנוי כיחידה אחת הכוללת רמקול זעיר ומקור מתח חשמלי, ומצוייד בטכנולוגיה חדשנית לשמיעה טבעית. יש למקם את המכשיר ממש בתוך התעלה, ועל כן הוא נסתר לחלוטין או כמעט לחלוטין.

 

מכשירי שמיעה מסוג CIC הם ממכשירי השמיעה הקטנים בעולם. בהתאמה טובה של מכשיר השמיעה לאוזן הוא אינו מורגש ומבחינה אסתטית – קשה לשים לב לנוכחותו. הוא מתאים במיוחד לבעלי לקויות שמיעה בעלי מבנה תעלת אוזן נרחב יחסית, בדרך כלל עם ירידה קלה עד בינונית בשמיעה.

 

מכשיר שמיעה המיועדים למיקום לגמרי בתוך תעלת האוזן הוא מכשיר קטן עם טכנולוגיות העצמת קולות מתקדמות. במרבית מכשירי השמיעה מסוג CIC תמצאו מנגנון חכם לסינון והנחתה של רעשים, מנגנוני קליטת קולות ברדיוס של 360 מעלות, וטכנולוגיות מתקדמות להעברה טבעית של הקולות.

 

ביחד עם זאת, חשוב לקחת בחשבון שמדובר במכשיר קטן במיוחד. במכשירי שמיעה הממוקמים לגמרי בתעלת האוזן נעשה שימוש בדרך כלל בסוללות מגודל 10, אותן יש להחליף אחת לשלושה עד שבעה ימים. המכשיר קטן וחשוב לטפל בו בזהירות ולהניחו במקומות קבועים מפני שקל לאבד מכשיר קטן כל כך.

 

מכשיר שמיעה מסוג CIC לא מתאים לבעלי לקויי שמיעה בעלי מבנה אוזניים קטן במיוחד ולילדים, והוא אינו מתאים למטופלים בעלי נטייה להפרשה מרובה מהאוזן או לבעלי אוזניים רגישות ולבעלי נטייה לדלקות אוזניים חוזרות.

 

חשוב לדעת: הבחירה בין הסוגים השונים של מכשירי שמיעה מבוצעת בדרך כלל על פי מבנה האוזן ומאפייני הירידה בשמיעה, ועל פי המאפיינים החשובים לבעל המכשיר כמו אסתטיקה, טיפול נוח במכשיר וכדומה. גם כשאתם בוחרים מכשיר שמיעה מסוג CIC, המונח לגמרי בתעלת האוזן, חשוב לבחון את התאמת המכשיר ונוחות השימוש בו על מנת להבטיח שתוכלו להשתמש בו לאורך זמן ולתחזק אותו כך שאיכות השמיעה ביחד עם המכשיר תישמר. מכוני שמיעה מומלצים רבים יאפשרו תקופת ניסיון ברכישת המכשיר החדש, שתאפשר לכם לוודא שמדובר במכשיר השמיעה המתאים לכם ביותר.